JAK SZYBKO I ŁATWO ZMIENIĆ UBEZPIECZYCIELA

CHCESZ WYKUPIĆ POLISĘ OC W INNYM TOWARZYSTWIE NIŻ DOTYCHCZASOWE? MASZ CZAS DO PRZEDOSTATNIEGO DNIA OKRESU, KTÓRY OBEJMUJE OBECNA POLISĘ.

 

BRAK WYPOWIEDZENIA W ODPOWIEDNIM TERMINIE, SKUTKUJE PRZEDŁUŻENIEM POLISY NA KOLEJNE 12 MIESIĘCY. SPÓŹNIALSKICH CZEKA NIEMIŁA NIESPODZIANKA: NAJPRAWDOPODOBNIEJ BĘDĄ PŁACIĆ DWIE SKŁADKI.

UMOWĘ UBEZPIECZENIA TRZEBA WYPOWIEDZIEĆ NIE PÓŹNIEJ NIŻ NA JEDEN DZIEŃ PRZED KOŃCEM AKTUALNEGO OKRESU UBEZPIECZENIA OC. NIE WYSTARCZY ZADZWONIĆ DO UBEZPIECZYCIELA. TRZEBA TO ZROBIĆ NA PIŚMIE I NAJLEPIEJ OSOBIŚCIE, BO WTEDY OD RAZU DOSTANIEMY POTWIERDZENIE ZŁOŻENIA WYPOWIEDZENIA, A WIĘC NIEZBITY DOWÓD, ŻE SIĘ NIE SPÓŹNILIŚMY

JEŻELI WŁAŚCICIEL SPÓŹNI SIĘ Z WYPOWIEDZENIEM, TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ MA PRAWO PRZYJĄĆ, ŻE UMOWA  JEST Z NIM KONTYNUOWANA I WYDŁUŻY JĄ NA KOLEJNE 12 MIESIĘCY. JEŚLI W MIĘDZYCZASIE WŁAŚCICIEL AUTA PODPISZE UMOWĘ UBEZPIECZENIA OC Z INNYM TOWARZYSTWEM, WTEDY OBAJ UBEZPIECZYCIELE ZAŻĄDAJĄ ZAPŁACENIA SKŁADKI I ODSETEK ZA EWENTUALNĄ ZWŁOKĘ

 

NATOMIAST NABYWCA UŻYWANEGO SAMOCHODU  PRZEJMUJĄCY  POLISĘ OC OD POPRZEDNIEGO WŁAŚCICIELA, JEŚLI  NIE MA OCHOTY UBEZPIECZAĆ SIĘ TAM, GDZIE JEGO POPRZEDNIK, MOŻE WYPOWIEDZIEĆ UMOWĘ WYBIERAJĄC JEDEN Z DWÓCH TERMINÓW:

– PRZED UPŁYWEM 30. DNI OD DATY ZAKUPU SAMOCHODU ALBO

– NAJPÓŹNIEJ NA JEDEN DZIEŃ PRZED UPŁYWEM DOTYCHCZASOWEGO OKRESU UBEZPIECZENIA (WARTO ZAŻĄDAĆ SKALKULOWANIA POLISY NA NOWO)